Home
GÓRY STOŁOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Szczeliniec Wielki, Skalne Grzyby na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych

Zajęcia pozwoliły uczniom na poznawanie walorów turystycznych i krajoznawczych Gór Stołowych (Szczeliniec Wielki, Skalne Grzyby) oraz rozwijanie kultury obcowania z przyrodą.Były doskonałą okazją do rozwijania sprawności fizycznej, wiary we własne możliwości oraz wyrabiania nawyków dotyczących bezpiecznych zachowań podczas wycieczek i pieszych wędrówek.

 


 


 


 


 


 


 
XIII DZIEŃ PAPIESKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Dnia 21 października 2013 r. obchodziliśmy w szkole XIII Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Z tej okazji w auli naszej placówki odbył się uroczysty apel, na którym pieśnią, modlitwą, wierszem a nawet tańcem uczciliśmy pamięć o Ojcu Św. Janie Pawle II. Po części artystycznej odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Uczestniczyli w nim przedstawiciele każdej klasy, wszyscy wykazali się dużą wiedzą, z życia naszego Papieża. Gościliśmy na naszej uroczystości Ks. Prałata Zbigniewa Wolanina, który ku naszej wielkiej radości, przyniósł relikwie błogosławionego Pawła II i każdy z nas mógł osobiście oddać cześć naszemu wielkiemu Rodakowi.

 

 

 

 

 

 

 

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Dnia  14 października  2013r uroczyście  obchodziliśmy w naszej placówce  Dzień  Edukacji  Narodowej.

Uczniowie  przedstawili  "PROGRAM  WESOŁY  NA  ŚWIĘTO  SZKOŁY" dla  nauczycieli,  pracowników  obsługi  i  administracji.

 

 

 

 

W  wierszach  i  scenkach  w  sposób  humorystyczny  pokazali  pracę  nauczycieli,  wychowawców,  woźnego,  pań  sprzątających,  księgowej,  sekretarki  a  nawet  kierowców.

Tańcem  i  piosenką  podziękowali  za  nauczanie,  wychowanie i  przeprosili  za - nie  zawsze  -  wzorowe   zachowanie.  Pani  dyrektor również  podziękowała  wszystkim  i  wręczyła  wyróżniającym  się  nauczycielom  i  pracownikom  obsługi  i  administracji  dyplomy i  nagrody.

 

 

Nauczyciele  w  rewanżu  przekazali  dyrekcji  DYPLOM  UZNANIA  z  podziękowaniem  za  ofiarną  pracę  na  rzecz  całej  placówki.

 

 
NZK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Z inicjatywy  Europejskiej Rady Resuscytacji 16 października 2013 r. obchodzony był pierwszy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, którego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat nagłego zatrzymania krążenia (NZK) oraz propagowanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło NZK.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa jest łatwiejsza niż większość ludzi uważa. Pokazuje to interaktywny film edukacyjny ?Nagłe zatrzymanie krążenia?:

https://www.szkolenia-bhp24.pl/nagle-zatrzymanie-krazenia

Film powstał pod patronatem merytorycznym Polskiej Rady Resuscytacji, z pomocą Urzędu Miasta Krakowa. Widz nie tylko śledzi akcję filmu, ale może aktywnie w niej uczestniczyć poprzez dokonywanie wyborów prawidłowych wariantów pierwszej pomocy. Dzięki temu łatwiej zapamiętać prawidłowy algorytm udzielania pomocy poszkodowanemu.

 

 

 
SPOTKANIE ZE SPORTOWCEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

11.10.2013r. odbyło się w naszej szkole, kolejne już, spotkanie z niepełnosprawnym sportowcem.

Pani Teresa Starzec, trenująca wyścigi na wózkach i handbicke, opowiedziała uczniom o swoich sukcesach i porażkach, pokazała zdjęcia i medale.

 

 

 

 

 

Dzięki takim spotkaniom młodzież ma możliwość doświadczyć pasje i życie osób niepełnosprawnych.

 

 

 
WIZYTA PRZYJACIÓŁ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Wizyta czeskich przyjaciół w naszej placówce

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej, w dniach 30.09-04.10.2013 roku gościł uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej w Lanskroun. Niepełnosprawni uczniowie z Polski i  Czech uczestniczyli w zajęciach na Warsztacie Terapii Zajęciowej, relaksowali się w sali doświadczania świata, stosowali zasadę fair play podczas zajęć sportowych oraz  brali udział w zabawach integracyjnych z wychowankami grup wychowawczych . Czescy przyjaciele odwiedzili Arboretrum w Wojsławicach i aktywnie wypoczywali na bielawskim basenie. Ważnym elementem kilkuletniej współpracy między szkołami jest integracja rówieśników niepełnosprawnych intelektualnie, zainteresowanie młodzieży czeskiej tradycjami i kulturą polską, a młodzieży polskiej tradycjami i kulturą czeską. Wyjazdy dzieci z Polski do Czech i z Czech do Polski są doskonałą okazją do kształtowania umiejętności praktycznego działania i rehabilitacji społecznej. Dzięki oraganizowanym różnorodnym zajęciom polsko - czeskim uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć i zdolności nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej i ze Szkoły Specjalnej w Lanskroun bardzo lubią przebywać w swoim towarzystwie.  Dzieci pomimo barier językowych świetnie się rozumieją. Już w listopadzie wychowankowie piławskiej placówki pojadą z rewizytą do swoich czeskich przyjaciół.

 

 

 

 

Więcej…
 
FESTIWAL TEATRÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Dnia 26.09.2013 roku  uczniowie  z naszej placówki uczestniczyli w I Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla dzieci we Wrocławiu. Przedstawienie "Piotruś Pan" zrobiło na naszych podopiecznych ogromne wrażenie. Profesjonalizm, humor i  efekty specjalne  widowiska zasługiwały na szczególne wyróżnienie. W tym dniu Centrum Sztuki Impart przygotowało dla najmłodszych wiele niespodzianek.  Występy czarodziejów, pokazy baniek mydlanych, wspólna zabawa z klaunami oraz ogromna kukiełka-słoń sprawiły, że był to niezapomniany wyjazd.

 

 

 

 

Więcej…
 
MUZEUM W BIELAWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Wycieczka do Placówki Muzealnej w Bielawie.


Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej podczas której obejrzeliśmy film przedstawiający historię Bielawy. Podczas zwiedzania Muzeum mieliśmy możliwość wysłuchania różnych ciekawostek na temat życia codziennego dawnej Bielawy.

W sposób poglądowy i konkretny uczniowie mieli możliwość uświadomienia sobie upływu czasu jako zmienności form i zjawisk co pozwoliło powiązać historię kultury materialnej ze współczesnymi zjawiskami życia społecznego.

Zbiory lokalnych muzeów także tego bielawskiego opierają się na eksponatach przekazanych przez mieszkańców. Parę lat temu w Bielawie upadł przemysł włókienniczy z którym miasto związane było od zawsze, dlatego też tak cenną inicjatywą jest powstanie placówki, która dokumentuje choć czasami drobne, to tak bardzo cenne eksponaty historyczne. Poprzez taką wycieczkę uczniowie mogli częściowo poznać życie codzienne w dawnej Bielawie.

Mirosława Szymańska

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

TO BYŁO JUŻ 20. "SPRZĄTANIE ŚWIATA"!

W TYM ROKU WSPÓLNIE "ODKRYWALIŚMY CZYSTĄ POLSKĘ"!

Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna, akcja "Sprzątanie Świata - Polska", której finał przypadał, jak zwykle na 3. tydzień września, czyli 20 - 21 - 22 września.

Tym razem prowadziliśmy działania z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili najbardziej potrzebna. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli my wszyscy, nie będziemy wiedzieli dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i - co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej.

 


Oczywiście jak co roku nie obyło się bez sprzątania terenu Parku Miejskiego oraz podsumowania akcji w ogrodzie szkolnym.

 


 
BEZPIECZNE WAKACJE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

We wrześniu 2013r. otrzymaliśmy certyfikat poświadczający, że nasza placówka uczestnicząc w akcji "bezpieczne wakacje" prowadzi czynne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 


WIĘCEJ INFORMACJI

 
«pierwszapoprzednia2122232425następnaostatnia»

Strona 25 z 25