Home Marzec 2016
Marzec 2016
ŚWIECIMY NA NIEBIESKO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

To już po raz piąty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej włącza się w akcję Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia cały świat oraz nasza placówka solidaryzuje się z osobami cierpiącymi na autyzm.
"Świecimy na niebiesko" by zwrócić uwagę na to, że autyzm to poważny problem społeczny.
Celem naszych akcji jest poszerzanie świadomości społecznej, edukowanie innych oraz integracja z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami. Poprzez nasze działania chcemy sprawić aby osoby te spotykały się z większym zrozumieniem i tolerancją.
Nasi uczniowie co roku w tym dniu przychodzą do szkoły ubrani na niebiesko. Nauczyciele, rodzice i pracownicy otrzymują znaczki i wstążki w tym kolorze. W poprzednich latach przygotowywaliśmy ulotki, które trafiły do instytucji publicznych na terenie miasta. Rozdawaliśmy również poradniki dotyczące objawów, terapii i pracy z dzieckiem autystycznym.

4 kwietnia nasza placówka po raz kolejny rozbłysła niebieskim światłem, w tym roku pod hasłem "AUTYZM. POZNAJ ZANIM OCENISZ." Zorganizowana akcja polegała na:
-rozpowszechnianiu informacji o formach komunikacji wspomagającej i alternatywnej-ulotki,
-wręczaniu balonów, znaczków i wstążek społeczności szkolnej,
-malowaniu niebieskich ?buziek'' naszych uczniów,
-przygotowaniu kart pracy dla podopiecznych.

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 23.03.2016 roku  Grupa Nieformalna  "Pomocna Dłoń", którą tworzą pracownicy-wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks.  Jana Twardowskiego w Piławie Górnej, rozdała paczki wielkanocne.  Świątecznymi  niespodziankami zostały obdarowane rodziny wychowanków w/w placówki. Dzięki akcji co roku udaje się zebrać wiele słodkości, długoterminowe produkty spożywcze, artykuły drogeryjne oraz środki czystości. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt !

 

 
MIĘDZYNARODOWY MECZ PIŁKI NOŻNEJ W SOSW W PIŁAWIE GÓRNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 02.03.2016 r. odbył się w naszej placówce VII Międzynarodowy Mecz Piłki Nożnej.
Wzięli w nim udział piłkarze z klubów sportowych : "Lechia Dzierżoniów" i "Victoria Tuszyn" oraz dzieci z naszej placówki i z zaprzyjaźnionej Szkoły Specjalnej w Lanskroun.
Przed meczem zawodnicy przypomnieli sobie zasady gry w piłkę nożną oraz zasady fair-play. Trening piłkarki poprowadził Paweł Sibik - piłkarz grający na pozycji pomocnika, reprezentant Polski.
Jak przystało na międzynarodowe rozgrywki mecz rozpoczął się hymnem Czech i Polski.
Emocje sięgały zenitu, ale wszyscy piłkarze stosowali zasadę fair play. Na trybunach kibice z flagami i pomponami w kolorach barw narodowych Polski i Czech dopingowali swoje drużyny. Po emocjonującej walce mecz zakończył się remisem 5:5. Sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i piłkarskie gwizdki.
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej serdecznie dziękuje KS "Piławianka" za udostępnienie strojów piłkarskich, MZKS "Lechia Dzierżoniów" za gadżety klubowe, firmie DRG AGRO GROUP z Tuszyna za upominki dla wychowanków placówki oraz piłkarzom: Arturowi Marczakowi, Marcinowi Buśko, Arturowi Charciarkowi, Andrzejowi Klimzie, Mariuszowi Jabłeckiemu, Pawłowi Sibikowi, Mariuszowi Kostkowi.
Rozgrywki odbyły się w ramach realizowanego w placówce siódmy rok projektu "Przyjaźń bez granic", którego koordynatorami są: pani Agnieszka Jurcewicz i pani Magdalena Fijak.
Tegoroczny projekt został dofinansowany z "Powiatowego Grantu Oświatowego".

 

Więcej…