Home Kwiecień 2016
Kwiecień 2016
Mini Lista Przebojów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

To już po raz XVI odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej Przegląd pn. "Mini Lista Przebojów".

W tym roku uczestniczyło 7 placówek w prezentacjach indywidualnych i 9 w prezentacjach zespołowych. Wszystkie placówki biorące udział w przeglądzie zajmują się edukacją, wychowaniem i opieką osób niepełnosprawnych intelektualnie. Przegląd jest doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności wokalnych, tanecznych, a niekiedy aktorskich podopiecznych z placówek w Dzierżoniowie, Ząbkowicach Śląskich, Świdnicy, Starego Wielisławia oraz odległego Wąsosza.Wyśpiewane i wytańczone piosenki jak co roku wspaniale zintegrowały wszystkich zgromadzonych w auli ośrodka.

Wszyscy artyści prezentujący się na scenie zostali obdarowani upominkami z logo przeglądu - button i opaska odblaskowa oraz słodkościami. Wykonawcy indywidualni otrzymali słuchawki nauszne, a zespoły nagrodzone zostały zestawami pomocy dydaktycznych oraz odtwarzaczami DVD.

Współorganizatorem imprezy kulturalnej było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, które w ramach grantu oświatowego przekazało środki na realizację przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy !

Miło było nam gościć osoby zaproszone, które od wielu lat towarzyszą nam w tym dniu i wspólnie z nami doznają wielu radości, wzruszeń i wrażeń artystycznych. Dziękujemy serdecznie za przybycie.

Atmosfera podczas imprezy była doskonała i jak zwykle sprawiła, że zaproszeni goście i uczestnicy zadeklarowali swój udział za rok.

Zatem, do zobaczenia na XVII Przeglądzie Mini Listy Przebojów w 2017 roku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
POLA NADZIEI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej już po raz czwarty wzięli udział w akcji Pola Nadziei. Dnia 17 kwietnia 2016r. kwestowali pod kościołem parafialnym pod wezwaniem św. Marcina na rzecz Fundacji  Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Za składane datki dziękowali wręczając żonkile, żółte balony ze znakiem fundacji i ulotki. Kwiaty zerwali  z własnego poletka, bo wcześniej, wspólnie z nauczycielami i innymi pracownikami ośrodka, kupili cebulki żonkili, zasadzili i gorliwie pielęgnowali. Dzięki zaangażowaniu podopiecznych placówki i ofiarności mieszkańców Piławy Górnej podczas kwesty zebrano kwotę 1534,60 zł. Pieniądze przekazano na konto fundacji.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W PIŁAWIE GÓRNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W dniach 8-10.04.2016 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej był organizatorem międzynarodowej konferencji oligofrenopedagogów. Wzięli w niej udział nauczyciele z Zakladni Skola Specjalni z Lanskroun w Czechach oraz nauczyciele i instruktorzy terapii zajęciowej z piławskiej placówki. Gościem specjalnym konferencji był Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego - pan Janusz Guzdek.
Głównym celem spotkania było ukazanie nauczycielom z Czech ciekawych metod pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Goście wzięli udział w zajęciach warsztatowych z atreterapii, stymulacji zmysłów, tworzenia kwiatów z krepiny, terapii ręki, metody Weroniki Sherborne, relaksacji, metody dobrego startu, metody Dennisona (kinezjologia edukacyjna), EEG Biofeedback, papierowej wikliny oraz terapii behawioralnej. Oligofrenopedagodzy z Czech byli pod ogromnym wrażeniem włączania uczniów z autyzmem w zespoły klasowe i grupy wychowawcze. Podziwiali efekty procesu socjalizacji dzieci autystycznych, które właśnie dzięki przebywaniu wśród rówieśników uczą się zachowań i norm społecznych. Podobał im się również program nauki samodzielności dla najmłodszych uczniów. Atrakcją dla czeskich nauczycieli był wyjazd do Wrocławia, gdzie w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 odwiedzili wystawę "Ukrajins'kyj Zriz: Przeobrażenia", spacerowali uliczką lwowską, podziwiali na rynku pomnik Fredry, Pręgież, Chatkę Jasia i Małgosi, Kościół świętej Elżbiety, fontannę Zdrojową. Wiele radości sprawiło gościom poszukiwanie wrocławskich krasnali.
Współpraca między Zakladni Skola Specjalni i piławskim ośrodkiem trwa od siedmiu lat. Realizacja wspólnych przedsięwzięć jest możliwa dzięki środkom finansowym pozyskiwanym m.in. z grantów oświatowych Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, różnych fundacji i od prywatnych sponsorów.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

Więcej…
 
II PREZENTACJE ZAWODOWE SZKOŁA ZAWODOWCÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 06.04.2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej odbyły się II Prezentacje Zawodowe - Szkoła Zawodowców.
Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele różnych zawodów (panie sprzątające, krawiec, sprzedawca, ogrodnik, przedsiębiorca, kosmetolog, fryzjer - stylista, strażak, stolarz, murarz).
Goście opowiadali wychowankom ośrodka o specyfice swojego zawodu, prezentowali różne czynności dotyczące ich pracy, a co najważniejsze każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w danym zawodzie.

 

 

 

 

 

Więcej…