Home Maj 2016
Maj 2016
SOSW W PIŁAWIE GÓRNEJ NA ZIELONEJ SZKOLE W DŹWIRZYNIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

SOSW W PIŁAWIE GÓRNEJ NA ZIELONEJ SZKOLE W DŹWIRZYNIE W dniach od 7.05.2016 roku do 18.05.2016 roku uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej przebywali na zielonej szkole w Dźwirzynie. Codzienne zabiegi rehabilitacyjne, spacery po plaży, lekcje na świeżym powietrzu i morskie kąpiele sprawiły, że uczniowie z większą energią powrócili do codziennych zajęć. Duży wpływ na dobre samopoczucie dzieci miała również zdrowa dieta: ryby, owoce. Poza wieloma atrakcjami (dyskoteki, ognisko, turniej tenisa stołowego) odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki w Zieleniewie. Każdy mógł poczuć klimat dzikiego zachodu podczas przejażdżek konnych, tańców indiańskich, przejażdżek bryczką i strzelaniu z łuku. Coroczne wyjazdy na zieloną szkołę sprzyjają nauce samodzielności, poprawie zdrowia, integracji uczniów i gwarantują świetną zabawę oraz niezapomniane wspomnienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Uczennica SOSW im. ks. Jana Twardowskiego Mistrzem Matematyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Uczennica SOSW im. ks. Jana Twardowskiego Mistrzem Matematyki

"Z matmą życie jest ok.!" to tegoroczne hasło VIII Regionalnego Konkursu Matematycznego dla Placówek Specjalnych i Integracyjnych, który odbył się 19 maja 2016 w Świebodzicach.
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej już po raz drugi mieli możliwość uczestniczenia w konkursie matematycznym.
Wystartowali w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i przysposabiającą do pracy. Każdy uczestnik otrzymał test i w ciągu godziny musiał go samodzielnie rozwiązać. Była to dla nich bardzo długa godzina - intensywnego myślenia, liczenia i rysowania.
Ale warto było!
Wszyscy otrzymali wyróżnienia, a uczennica klasy II Przysposabiającej do Pracy - Danuta została Mistrzem Matematyki w swojej kategorii. Brawo!!!
Bardzo gratulujemy wszystkim i zachęcamy do dalszej pracy nad sobą.