Home Wrzesień 2017
Wrzesień 2017
WYCIECZKA DO KSIĄŻA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ala   

 

Każdego roku, na początku jesieni, organizujemy wycieczki turystyczno - krajoznawcze w ramach projektu "Zdrowo na sportowo". Poznając atrakcje naszego regionu, w tym roku dotarliśmy do Książa. 30 września nasi podopieczni mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń Zamku Książ, poznania historii zamku i rodziny Hochbergów, a w szczególności tajemnic związanych z księżną  Daisy, nazywaną Stokrotką.

 1

2

 

Książańskie tarasy zachwycają swoim widokiem.

3

 1a

2a

3a

 

Największą frajdą,  dla wszystkich uczestników wycieczki,  były konie w stadninie ogierów. Są to bardzo fotogeniczne zwierzęta.

 

Z1b

2b

3b

4b

5b

6b

7b

 

Palmiarnia w Lubiechowie to miejsce, gdzie można wspaniale zrelaksować się pośród egzotycznych roślin.

 

1c

2c

3c

4c

5c

Aura i humory dopisywały, więc wycieczka była udana.

 
WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ala   

 

29 września po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS w ramach, której zostały zorganizowane demokratyczne wybory do władz SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

wyniku wyborów mamy już nowy skład SU.          

W młodzieży widać wiele potencjału, energii i pasji, aby aktywnie rozwijać samorządność w naszej szkole.

 

Gratulujemy serdecznie i życzymy wielu sukcesów.

 

P1170918

P1170907

P1170900

P1170910

P1170953

P1170959

 
JASKINIA NIETOPERZY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ala   

Dnia 27 września uczniowie klasy I - III szkoły podstawowej oraz ich nieco starsi koledzy uczestniczyli w wycieczce do Stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu "Eko - przyjaciele w trosce o przyrodę". Młodzi ekolodzy obejrzeli prezentację multimedialną o gatunkach nietoperzy oraz wysłuchali ciekawostek związanych z ich życiem, przekazanych przez panią prowadzącą. Zajęcia odbyły się w Jaskini Nietoperzy, w której uczniowie  zobaczyli w jakich warunkach mogą żyć nietoperze. W dalszej części dzieci podziwiały wypreparowane okazy zwierząt żyjących w naszych lasach, ich futra i poroża. Najwięcej  wrażeń dostarczył jednak kontakt z żywymi okazami zwierząt takimi jak np. gekon, patyczaki, wąż , papugi oraz karaczany. Uczniowie dowiedzieli jak zwierzęta zachowują się w różnych sytuacjach, jak należy opiekować się nimi, jak o nie dbać. Sam dojazd do Świdnicy także dostarczył uczniom atrakcji (szczególnie tym młodszym) ponieważ trasę pokonali jako pasażerowie szynobusa.

1 1

 1 2  1 3

1 5  1 4

1 6 1 7 

1 9  1 8

1 10

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4