Home Październik 2009
Październik 2009
Wizyta w czekoladziarni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Część Wrocławia w jakiej mieści się Czekoladziarnia jest warta spacerów i poznania. Pięknie zagospodarowana Promenada Staromiejska dodaje smaku przechadzkom po Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, a nowa kładka biegnąca od Dworca Świebodzkiego przez fosę prowadzi wprost do Czekoladziarni.

 

 

 

 
Dary jesieni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Jesień

Minęły słońca letniego skwary,
łaskawa jesień dzieli swe dary:
gdziekolwiek tylko wzrok się mój toczy,
jest czym ucieszyć i napaść oczy.

Ciągną na wozach ogromne woły
snopki, którymi rwą się stodoły;
wesołe dziewki, raźni młodzieńce
niosą, śpiewając do dworu wieńce.

Nie dba na żądła brzmiącej hałastry
chłop, podcinając z kanaru plastry;
a w spore beczki i duże kadzie
wdzięczny pijakom prowijant kładzie.

Rozlicznych wetów moc niezliczona
łamie ciężarem drzewom ramiona.
Żaden nie sięga, żaden nie szczypie:
sam dobrowolnie owoc się sypie.

Masz, gospodarzu, zapłatę za to,
żeś przepracował wiosnę i lato;
ciesz się z czeladką; a kto próżnuje,
niech głodny gardziel piaskiem ładuje.

Adam Naruszewicz

 

 

 

 
Bezpieczne poruszanie się PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

O bezpieczeństwie trzeba mówić często i głośno w myśl zasady ?czym skorupka za młodu?? Tak też się dzieje w naszej Szkole. Wychowankowie grup wychowawczych i uczniowie naszej szkoły uczestniczą w każdego roku w zajęciach "Bezpieczne poruszanie się w miejscach publicznych".

 

 

 

 
Wycieczka do muzeum sprzętu wojskowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W muzeum zgromadzono ponad 1000 sztuk militariów, w tym około 150 sztuk broni strzeleckiej, maszynowej i przeciwpancernej. Najwięcej eksponatów pochodzi z okresu II wojny światowej.

 

 

 

 

 
Święto Pracowników Oświaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 14.10.2009r z okazji Święta Edukacji Narodowej do naszej "Wesołej  Szkoły" przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.
Okazało się także, że przybyła nam nowa klasa IV N, której to uczniowie musieli się zmierzyć z  wieloma zadaniami.
Po egzaminie, uroczystym przyrzeczeniu i pasowaniu Pani Dyrektor przyjęła ich do naszej społeczności.
Już jako pełnoprawni członkowie społeczności mogli obejrzeć "szkolny kalejdoskop".
Uczniowie wcielający się w różne postaci śpiewająco przedstawili role:nauczycielki,ucznia, woźnego, sprzątaczki i dyrektorki.
Śpiewająco również odpowiadali na podchwytliwe i trudne pytania reportera, który przybył do nas z "Lokalnej Gazety".
Dzień uświetnił występ zespołu "Specjal Bend", który zaprezentował piosenkę z repertuaru Ewy Farny "Cicho".
Miłym akcentem na zakończenia uroczystości było wręczenia przez Panią Dyrektor nagród dla nauczycieli.

 

 

 

 
Jestem sobą. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Justyna:
Ja jestem... Jestem, jaka jestem! Miła, grzeczna i posłuszna. Jednak czasem mnie dopadnie takie małe cosik. Co figluję, co wariuję aż tak mnie nosi.
Robert:
Zastanawiałem się, czy jestem sobą. Myślę, że tak, ponieważ nie gram żadnej roli, czyli nie naśladuję nikogo ani nie robię tak, jak czasami mi każą robić. Po prostu jestem sobą. I takim zawsze chce być. Wiem, że nic złego nie robię, czym mógłbym zaszkodzić innym bądź sobie i dlatego nie chcę nic zmieniać. Jestem sobą i dobrze mi z tym.
 

Tomek:
Moje ulubione dania to krokiety, barszcz z uszkami, pierogi ruskie, śledzie marynowane
w oleju, rożne rodzaje sałatek i surówek. Uwielbiam ciasta, szczególnie jabłecznik i sernik. Nie jestem taki piękny, ale wiem, że mam dobry charakter, choć czasami może w niektórych sytuacjach przeginam.
 

Wioleta:
W domu lubię być sama. Oglądam wtedy telewizję i piję herbatę. Kiedy wszyscy
z domu wyjadą, zabieram się za sprzątanie, słucham muzyki. Jest wtedy cisza i spokój. Nikt mi nie przeszkadza. W wolnych chwilach jeżdżę do koleżanki i kolegi. Mieszkają oni w Bielawie. Spacerujemy sobie po mieście i zawsze mamy wspólne tematy do rozmów. 
 

Adam:
Mój charakter jest chyba dobry. Jestem czuły na ludzką krzywdę. Moje hobby to pomaganie innym. Uwielbiam każdą pracę, gdyż nie jestem osobą leniwą. Trochę gorzej jest z nauką, bo nie zawsze mam ochotę spędzić trochę czasu z książką. Uwielbiam jeść słodycze oraz chrupki wszelkiego rodzaju. Bardzo lubię jeździć na rowerze, a niedługo będę jeździł na skuterze, który ma mój tata.

 

Michał:
Z natury jestem raczej spokojnym człowiekiem i z każdym potrafię się jakoś dogadać. Lubię przebywać w miłym towarzystwie i nawet trochę poszaleć. Jeśli trzeba komuś
pomóc, robię to z chęcią, gdyż jestem uczynnym człowiekiem. Poza tym bardzo lubię sport
i wszystko to, co jest z nim związane. Myślę, że inni mnie lubią, gdyż nikogo nie udaję
i staram się być sobą.

 

Jagoda:
Dziś jestem uczennicą drugiej klasy gimnazjum. Ale kiedyś? Na początku, gdy przyszłam do tej szkoły, byłam nieco dziwna. Nie mogłam się odnaleźć. Dopiero z czasem zobaczyłam, że nie jest tak źle. Nawet bardzo mi się spodobało. A czemu na początku było inaczej? Może dlatego, że jestem osobą zamkniętą w sobie. Czasem lubię się pośmiać, a nieraz zaczynam płakać bez powodu. Taka jestem. Ale potrafię także być dobra, cierpliwa, uczynna. Pomagam innym, chcę być miła i sympatyczna dla każdego i wtedy jestem szczęśliwa. Najbardziej lubię rysować. To moja pasja. Nauczyłam się rysować, kiedy miałam 11 lat, wcześniej tylko próbowałam. Widziałam, jak ładnie maluje mój brat i bardzo pragnęłam malować tak, jak on. Lubię też biegać, bawić się z młodszymi braćmi,
bo mam dużą rodzinkę.
W mojej szkole jest sympatycznie, są fajni nauczyciele. Miło spędza się czas i w ogóle nic złego nie mogę powiedzieć. Mam dużo kolegów i koleżanek. To nieważne, jak wyglądają, jak się ubierają,
ja po prostu ich lubię. Osobiście nie lubię oszukiwania i kłamstwa. Nie rozumiem, czemu ludzie się kłócą, oszukują. To jest głupota. Nie wiem, co inni ludzie myślą o mnie i o tej szkole, ale ja ją lubię. Nawet się jej nie wstydzę, no bo nie mam czego. Moje marzenie jest niewielkie chciałabym ukończyć tę szkołę i zostać malarką, ale nie wiem, czy to się spełni.

 

Roztańczona:
Jestem sobą, gdy tańczę? Lubię chodzić na tańce. Taniec to moje hobby,
interesuję się nim chyba od zawsze. Lubię poznawać różne style tańca, a przy tym różnych ciekawych ludzi. Mam wśród nich także swoich przyjaciół. Mój ulubiony styl to hip?hop. Może dlatego, że gdy go tańczę, czuję się dobrze, zapominam o całym świecie. Uwielbiam wyjeżdżać z grupą taneczną na różne występy. Otrzymujemy wtedy nagrody i dyplomy. Myślę, że innym podoba się nasz taniec, bo zajmujemy często wysokie miejsca. Tańczę już osiem lat i nigdy nie jestem znudzona tańcem. Jestem z siebie nawet zadowolona, choć nie zawsze wszystko mi się udaje. W moim życiu nie jest tak super, jak w tańcu, ale nie narzekam. Mam przecież swój taniec a w nim mogę być sobą.

 

Krystian:
Jestem jaki jestem, nieraz smutny, a nieraz wesoły. Interesuje mnie sport i muzyka. Lubię uprawiać sport dla kondycji i lubię słuchać muzyki w czasie wolnym. Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum. Moja klasa jest fajna choć nietypowa, gdyż są w niej sami chłopcy. Przedmiotami, z których jestem najlepszy, są język polski i matematyka. Bardzo lubię czytać, pisać, liczyć i rozwiązywać różne działania. Po lekcjach mam zajęcia w internacie. Robimy wtedy z panem Jankiem różne prace. Teraz
będziemy robić na przykład koło fortuny na zajęcia pozalekcyjne i do zabawy. Często gramy w piłkę nożną. To tyle o mnie.

 

Paweł:
Mam na imię Paweł. Jestem sobą - lubię siebie takim, jakim jestem. Jestem taki, czy kogoś to interesuje, czy nie i nie chcę się zmienić. Bardzo lubię moją szkołę, bo są w niej fajni
koledzy i koleżanki. Zajęcia, na które chodzę, są ciekawe i mnie nie nudzą. Mam niebieskie oczy
i czarno-szare włosy. Lubię rysować i grać w piłkę. Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum, a w przyszłości chciałbym zostać malarzem.

 
IX Dzień Papieski w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 16.10.09 (piątek) obchodziliśmy Dzień Papieski  w roku pod hasłem:
"Jan Paweł II - Papież Wolności".

Zebraliśmy się wszyscy w auli, aby uczcić rocznicę wyboru
Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Uczniowie przygotowali dekoracje,
recytowali wiersze i śpiewali ulubione pieśni Jan Pawła II.
Obejrzeliśmy piękną prezentację multimedialną, przygotowaną specjalnie na te okazję. Zajęcia kończyła wspólna modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II.

 

 

Organizatorzy:
Monika Starościk,
ks. Wojciech Szymański