Home Październik 2010
Październik 2010
Wymiana polsko-czeska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

04.10.2010- 08.10.2010

 

1. Dzieci z Czech brały udział w wielu atrakcyjnych zajęciach, prowadzonych przez nauczycieli ze  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego . Ciekawym doświadczeniem dla gości z Lanskroun była gimnastyka prowadzona metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

 

2. Nauczyciele z Lanskroun odwiedzili Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i Warsztat Terapii zajęciowej w Dzierżoniowie. Gości z Czech oprowadziła pani dyrektor ośrodka Elżbieta Mikuszewska, a uczestnicy warsztatu przygotowali upominki.

 

3. Dzieci wesoło spędzały czas, najbardziej podobały się im dyskoteki piżamowe, organizowane przez młodzież z grup wychowawczych z SOSW.

 

4. Goście z Lanskroun zwiedzili Kudowę i Polanicę Zdrój,  mogli  tam spróbować pysznego chleba ze smalcem, lepienia z gliny i podziwiać wyroby hafciarskie  w Skansenie Ginących Zawodów oraz napić się wody zdrojowej .

 

5. Zabawy w wodzie są jedną z ulubionych form spędzania czasu przez dzieci , dlatego  gości z Czech nie mogło zabraknąć  na basenie w  Bielawie.

 

6. Ruch na świeżym powietrzu stanowił okazję do wspólnych zabaw i rozmów. Dzieci wymieniały się numerami telefonów, bawiły się w berka i inne ulubione zabawy. Czeskim gościom, bardzo podobało się w Parku Miejskim w Piławie Górnej, o którego estetykę regularnie dba młodzież z SOSW.

 

7. Dzieci i nauczyciele z Lanskroun wzięli udział w zajęciach prowadzonych co roku dla wychowanków z SOSW ? Bezpieczne poruszanie się w miejscach publicznych ?

 

8. Największa atrakcją podczas pobytu gości z Lanskroun była parada motocykli.

Właściciele tych ryczących i pięknych maszyn dostarczyli wszystkim wiele wspaniałych wrażeń i przeżyć. Każdy mógł poczuć wiatr we włosach podczas przejażdżki na wybranym przez siebie motorze oraz podziwiać odgłosy silników, jednak to nie był koniec niespodzianek:  dzieci mogły zobaczyć przysłowiowe ? palenie gumy ?. Przez cały czas motocyklistom towarzyszyły oklaski, okrzyki radości i podziękowania ze strony widzów.

 

9. Na pamiątkę goście z Czech otrzymali prezenty  od Urzędu Miasta Dzierżoniów i Urzędu Miasta Piława Górna, a także od Warsztatu Terapii Zajęciowej  przy SOSW, które wręczyła pani dyrektor  Teresa Budzyk. Wszystkim żal było się rozstawać, ponieważ między dziećmi i nauczycielami zawiązała się prawdziwa przyjażń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Wybory do samorządu szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Wybory do samorządu szkolnego. 11.10.2010.

 

 

Więcej…
 
Wizyta przyjaciół z Czech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Wizyta przyjaciół z Czech 06.10.2010.

 

 

Więcej…
 
Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Wycieczka. 06.10.2010

 

 

Więcej…
 
Pasowanie nowych uczniów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Pasowanie nowych uczniów. 05.10.2010.

 

 

Więcej…