Home Kwiecień 2013
Kwiecień 2013
KOLOROWY DZIEŃ SZKOŁY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

III Kolorowy dzień szkoły - Dzień Chiński

Uczniowie naszej placówki odbyli magiczną podróż do Chin. Przy relaksacyjnych dźwiękach chińskich piosenek do medytacji, uczyli się sztuki układania i zdobienia wachlarzy, delektowali się smakami wielu rodzajów herbat, grali w tradycyjną grę chińską oraz wyklejali obrazki z ryżu. Najmłodsi tworzyli papierowe podobizny postaci z chińskich bajek ludowych. Po wszystkich zajęciach dzieci  mogły się przekonać co je czeka w przyszłości, smakując tradycyjnych ciasteczek chińskich z wróżbą.

 

 

 

 

 
CZTERY PORY ROKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

W dniach 22.04-27.04.2013r. sześcioro dzieci wraz z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej wzięło udział w warsztatach ekologicznych w ramach projektu  "Cztery Pory Roku - wiosna wokół nas" zorganizowanego przez Komendę Główną ZHP w Warszawie.

Grupa wraz z opiekunami przebywała w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku. Wieczorem zorganizowano apel i zabawy integracyjne dla uczestników warsztatów.

Drugiego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych. Po południu żeglowali po Zatoce Puckiej. Wieczorem wszyscy z zainteresowaniem oglądali film pt. "Piraci z Karaibów".

Następnego dnia odbyły się warsztaty fotograficzne, a wieczorem było ognisko, kiełbaski i harcerskie piosenki.

Kolejne dwa dni to całodniowe wycieczki. W czwartek dzieci i ich opiekunowie pojechali do Gdyni i Gdańska.

W Gdyni zwiedzali oceanarium. Następnie wszyscy pojechali do Centrum Heweliusza. Na koniec zwiedzili gdańską starówkę. Uwiecznieniem dnia był wieczorny quiz, który sprawdzał wiedzę dzieci o odwiedzanych miejscach.

Piątek to wycieczka na koniec Polski ? na Hel. Interesującym przeżyciem była wizyta w fokarium. Wszyscy z przejęciem oglądali trening medyczny fok, zabawy i ich karmienie. Na plaży dzieci rywalizowały w olimpiadzie sportowej. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po molo w Juracie. Podsumowaniem wieczoru była druga część quizu, która na nowo przypomniała wszystkie atrakcje tych dwóch dni. W sobotę rano odbył się pożegnalny apel, rozdanie upominków i nagród zdobytych w konkurencjach sportowych.

Udział w warsztatach przybliżył dzieciom tematykę morza, ekologii i uświadomił, że zachowanie piękna przyrody zależy w dużej mierze od nas samych.

 

 

 

 

 
POLSKA MOJA OJCZYZNA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Co to jest Polska?

- Polska to wieś i las i zboże w polu.

- Polska to miasto, strumień i rzeka.

- Polska to także twój rodzinny dom.

Ten fragment wiersza Czesława Janczarskiego był wprowadzeniem do cyklicznych zajęć "Polska moja Ojczyzna". Odbyły się one 17.04.2013 r. Dzięki realizowaniu takich zadań, nasi uczniowie poznają historię Polski, uczą się szacunku do symboli narodowych, patriotyzmu, miłości do małej i wielkiej Ojczyzny.