Home Maj 2013
Maj 2013
MINILISTA PRZEBOJÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Dnia 08.05.2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, im.ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej odbył się już XIII Przegląd "Mini Listy Przebojów". W przeglądzie wzięło udział 14 placówek z województwa dolnośląskiego. Uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: indywidualnie i zespołowo.
Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Wszyscy artyści byli przygotowani i stworzyli zróżnicowane kreacje na scenie. Aula naszej placówki wypełniona była po brzegi. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, uczniowie, uczestnicy warsztatu terapii zajęciowej, opiekunowie i rodzice. Była wspólna zabawa, poczęstunek, śpiew i taniec.
Każdy z uczestników został nagrodzony i zabrał ze sobą wspaniałe wrażenia artystyczne.
Zapraszamy ponownie za rok...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
WIZYTA W TARTAKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

W naszej szkole organizowane są wycieczki krajoznawczo-turystyczne jak również przedmiotowe.

23. 05. 2013 uczniowie z klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy zwiedzili zakład usługowo produkcyjny "Stol-Mak"  tartak-stolarnia w Bielawie. Mieli możliwość obserwowania procesu obróbki drewna w rzeczywistych warunkach produkcyjnych. Zapoznali się ze specyfiką pracy zakładu usługowo-produkcyjnego tartak-stolarnia oraz obserwowali wykonywane czynności przez pracowników na określonych stanowiskach

w zakładzie.

Przed wycieczką uczniowie zapoznani byli bardzo dokładnie z regulaminem wycieczki w którym zaznaczone było zachowanie bezpieczeństwa swojego i innych. Przed wejściem na zakład Pani która nas oprowadzała po zakładzie, jeszcze raz zaznaczyła że podczas zwiedzania należy zachować ostrożność przy maszynach jak również wokół budynku tartaku. Bardzo ciekawie opowiadała o produkcji w zakładzie, wykonywanych czynnościach

i maszynach.  W zakładzie mogliśmy obejrzeć:

 

  • w jaki sposób przeciera się drewno,
  • z jak wielkiej beli drewna wychodziły różnej grubości deski,
  • jak suszy się drewno i w jakiej temperaturze,

 

Na koniec mogliśmy obejrzeć gotowe już produkty między innymi: palety różnej wielkości, nadstawki paletowe, skrzynie drewniane, stoły i ławki ogrodowe, a także elementy więźby dachowej.

Wycieczka była bardzo interesująca, zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się dużo różnych ciekawostek o zakładzie produkcyjno-usługowym "Stol-Mak" w Bielawie.

 
PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Gdy zamierzasz przejść ulicę,

na chodniku przystań bokiem,

popatrz w lewo bystrym okiem,

skieruj w prawo wzrok sokoli,

znów na lewo spójrz powoli,

jezdnia wolna - więc swobodnie

mogą przez nią przejść przechodnie.

 

 

W naszej szkole bardzo dbamy, aby wszystkie dzieci znały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Jak co roku odbywa się u nas Konkurs "Przepisy  Ruchu Drogowego". Biorą w nim aktywny udział wszyscy uczniowie. Jedna to część artystyczne, a druga to quiz - krzyżówki, zagadki, diagramy, puzzle. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o znakach drogowych, zasadach przechodzenia przez jezdnię i numerach alarmowych. Dobre odpowiedzi były nagradzane drobnymi słodkościami. Po ciężkich zmaganiach wszyscy uczniowie zostali zwycięzcami, bo każdy będzie bardziej świadomym i uważnym uczestnikiem ruchu drogowego, czy to na rowerze czy jako pieszy.