Home Czerwiec 2013
Czerwiec 2013
WYCIECZKA DO JAWORZYNY ŚLĄSKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

 

Dnia 10.06.2013r. udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. W muzeum mieliśmy okazję zobaczyć parowozy, lokomotywy oraz wagony specjalne. Przewodnik opowiedział o tym, w jaki sposób numeruje się w Polsce historyczne parowozy.  Obejrzeliśmy makietę kolei. Następnie podziwialiśmy kolekcję motocykli Harley Davidson, z których najstarszy powstał w roku 1923. Na zakończenie zwiedziliśmy Muzeum Zabawkarstwa Samochodowego oraz Zabytkową Drukarnię. Po zakończeniu zwiedzania muzeum wróciliśmy szynobusem do Dzierżoniowa. W Dzierżoniowie poszliśmy do restauracji na pizze i frytki. Wszyscy z dobrym humorem wróciliśmy do domu.

 

 

 

 

 

 
PIERWSZA POMOC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Dnia 3 czerwca w naszej placówce odbyły się zajęcia z zakresu I pomocy, w ramach których uczniowie dowiedzieli się jak postępować  w przypadku wystąpienia różnego rodzaju: ran, złamań, krwotoków, zadławień oraz nagłego zatrzymania krążenia. Wiadomości te zostały poparte profesjonalną prezentacją oraz komentarzem ratownika medycznego pana Krzysztofa Stasińskiego, któremu bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

 

 

 
XII MARSZ NA ORIENTACJĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 6 czerwca 2013 roku odbył się XII Marsz na Orientację organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Strzelinie oraz PTTK Strzelin. Celem marszu było kształtowanie umiejętności poruszania się po nieznanym terenie, doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą, przygotowanie młodzieży do rekreacji na łonie natury, promocja Ziemi Strzelińskiej, nawiązanie kontaktów między szkołami oraz popularyzacja marszu na orientację.

Konkurs rozpoczął się spotkaniem z Zespole Placówek Oświatowych w Strzelinie przy ulicy Ząbkowickiej. Następnie wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się na start. Po trudach pieszej wędrówki mogli posilić się do syta kiełbaskami, słodkimi wypiekami oraz napojami.

Nasza drużyna zajęła III miejsce, co jest dużym osiągnięciem w zawodach rangi wojewódzkiej.

 

 

 

 
DZIEŃ PATRONA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

Dnia 03.06.2013 r. w naszej placówce był obchodzony Dzień Patrona. o godz. 9.00 w auli naszej szkoły odbył sie uroczysty apel poświęcony twórczości naszego Patrona - ks. Jana Twardowskiego. Uczniowie pieśnią, wierszem i tańcem uczcili rocznicę urodzin ks. Jana, która przypada w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy w części artystycznej aktywnie wzięły udział najmłodzsze dzieci. W programie moglismy usłyszeć wiersze dzieciach, o miłości, o przyrodzie czy o wierze. Po uroczystym apelu przedstawiciele Samorządu Szkolnego udali się wraz z p. Dyrektor przed budynek naszego ośrodka i złożyli kwiaty przed tablicą, upamiętniającą nadanie naszej placówce imienia ks. Jana Twardowskiego.