Home Kwiecień 2014
Kwiecień 2014
Od ziarenka do bochenka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 06.04.2014 r. dzieci z naszej placówki wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które były zorganizowane w restauracji "Dama Pik", w Dzierżoniowie. Uczniowie uczyli się rozpoznawać różne zboża, samodzielnie robili z tych zbóż mąkę i piekli pełnoziarniste bułki . Dzieci wysłuchały opowieści o życiu pszczół i zobaczyły jak wygląda ul od środka. Organizatorzy warsztatów zapewnili dzieciom wiele atrakcji : odlewanie świeczek z wosku pszczelego, konsumpcja upieczonych bułeczek, pyszny i zdrowy obiad, a także zajęcia ruchowe  na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SOLIDARNOŚCI MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 14.04.2014 r. po raz szósty w  naszej placówce był zorganizowany Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży. Tematem przewodnim spotkania były "Dziecięce marzenia jak motyle". Uczniowie podczas zabawy kalambury odgadywali o czym marzą ich koledzy i koleżanki, rozmawiali czy marzenia pomagają w dążeniu do osiągania celów oraz dekorowali papierowe motyle według własnych pomysłów.  Przy dźwiękach piosenki o marzeniach tych dużych i tych maleńkich, wychowankowie opowiadali o czym marzą i zapisywali swoje marzenia na kolorowych motylach.

 

 

 

 

Więcej…
 
DZIEŃ ANGIELSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 10.04.2014 r. odbył się w naszej szkole IV Kolorowy Dzień Szkoły.  Motywem przewodnim była Anglia.  W tym dniu uczniowie poznawali angielskie tradycje oraz mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Dzieci podziwiały zabytki Wielkiej Brytanii podczas multimedialnego spaceru po Londynie. Wszystkie przygotowane zadania na Dzień Kolorowy były dostosowane do wiedzy i umiejętności naszych podopiecznych, aby nawet uczniowie, którzy nie uczą się języka angielskiego mogli jak najwięcej dowiedzieć się o tym niezwykle ciekawym kraju.

 

 

 

Więcej…