Home Czerwiec 2014
Czerwiec 2014
SZKLARSKA PORĘBA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

12 czerwca 2014 roku większość uczniów naszej szkoły wyjechała na ogólnoszkolną wycieczkę w okolice Szklarskiej Poręby. Program wycieczki obejmował:

- Wodospad położony jest poniżej centrum Szklarskiej Poręby ok 400 m przed ujściem Szklarki do rzeki Kamiennej. Wodospad Szklarki to jedna z dwóch enklaw Karkonoskiego Parku Narodowego. Z wysokości 13,3 m ze skalnego progu spada skalną kaskadą wodospad.

- Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie gdzie można obejrzeć blisko 2500 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon.

- Zabawy i relaks w Western City - Mieście Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza.

Materiał zdjęciowy najlepiej dokumentuje nasze przeżycia i nastroje!

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
PIKNIK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 
Wycieczka przyrodnicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 5 czerwca 2014 uczniowie klas I-III Szkoły podstawowej i gimnazjum  Byli uczestnikami wycieczki przyrodniczej do lasu. Pieszą wędrówkę rozpoczęli od wejścia na Górę Grzybowiec znajdującą się w okolicy Piławy Górnej , przyległą do lasu nadleśnictwa świdnickiego. Na szczycie góry weszli na nowo wybudowaną wieżę widokową i podziwiali krajobraz okolicy. Uczniowie bezpośrednio mogli poznać uroki naszych lasów i łąk.

Pogoda dopisała więc uczniowie uczestniczyli w zabawach na łonie natury. Zmęczeni, ale zadowoleni i z bukietem leśnych kwiatów i ziół wrócili do domu.

 

 

 

Więcej…