Home Wrzesień 2014
Wrzesień 2014
DZIEŃ SERCA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 30.09.2014 roku odbył się w naszej placówce Światowy  Dzień Serca. Wszyscy uczniowie i pracownicy placówki mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia, zmierzyć ciśnienie, sprawdzić swoją wiedzę na temat dbania o serce. Na pamiątkę każdy otrzymał ulotkę - serduszko .

A o to kilka rad jak dbać o serce :

1. BĄDŹ AKTYWNY - ZABIERZ SERCE NA SPACER

2. JEDZ TŁUSTE RYBKI

3. OGRANICZ SÓL I CUKIER

4. ZAMIEŃ COLĘ NA ARONIĘ

5. DO KAŻDEGO POSIŁKU JEDZ OWOCE I WARZYWA

6. JEDZ ORZECHY I PEŁNOZIARNISTE PRODUKTY

7. ZNAJDŹ CZAS NA RELAKS

8. WYŚPIJ SIĘ

9. STRES TO NAJWIĘKSZY WRÓG

10. POKOCHAJ SWOJE SERCE - ONO BIJE DLA CIEBIE

 

 

 

 

 

Więcej…
 
DZIEŃ SAMODZIELNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 25.09.2014 roku. odbył się  w naszej placówce Dzień Samodzielności. Uczniowie najmłodszych klas pod czujnym okiem wychowawców grup wychowawczych  uczyli się od starszych kolegów jak samodzielnie poradzić sobie w sytuacjach dnia codziennego . Dzieci ćwiczyły samodzielne ubieranie się, szykowanie kanapek, ścielenie łóżek, mycie się, zamiatanie podłogi, wyrzucanie śmieci i spędziły noc  w grupach wychowawczych. Wychowankowie grup wychowawczych zorganizowali dla swoich młodszych kolegów dyskotekę i zdrowy  poczęstunek.. Dzień Samodzielności był doskonałą okazją do super zabawy  i  zawierania nowych przyjaźni. W kolejnych Dniach Samodzielności wezmą udział uczniowie starszych klas, którzy na co dzień nie przebywają w grupach wychowawczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

PIKNIK RODZINNY NA ZKOŃCZENIE LATA - CHARYTATYWNIE DLA ŁUKASZA

Dnia 07.09.2014 roku nasi uczniowie wsparli swoją pomocą piknik charytatywny na rzecz chorego chłopca z naszego miasta. Co roku Miejski Ośrodek Kultury organizuje dobroczynne pikniki, na rzecz chorych dzieci z Piławy Górnej. Jest to doskonała okazja do integracji mieszkańców i pomocy jednocześnie. Wychowankowie z naszego ośrodka przygotowali występ artystyczny, zabawy plastyczne, gry stolikowe i zajęcia  ruchowe dla dzieci.  Prezentowali także swoje umiejętności w sztuce kręcenia  hula hop, co bardzo podobało się wszystkim uczestnikom pikniku i szybko zyskało naśladowców. Jak co roku mieszkańcy Piławy Górnej spisali się na medal, przybyli bardzo licznie, by udzielić wsparcia dla Łukasza. Taki piknik charytatywny to nie tylko ciężka praca. W tym roku gwiazdą wydarzenia była wokalistka Agata Werner, która naszych uczniów nagrodziła płytami i plakatami za super zabawę.

 

 

 

 

 

 

 
FESTIWAL TEATRÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 24.09.2014 roku  uczniowie  z naszej placówki uczestniczyli w II Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla dzieci we Wrocławiu.

Przedstawienie "Skarb" zrobiło na naszych podopiecznych ogromne wrażenie. Profesjonalizm, humor i  efekty specjalne  widowiska zasługiwały na szczególne wyróżnienie.

Była to muzyczno-wokalna opowieść (musical) o tym, że prawdziwy skarb każdy z nas nosi w swoim sercu, jest nim miłość, trzeba tylko umieć ją w sobie odnaleźć.

Aktorami byli w większości  rówieśnicy uczniów, co dodatkowo przyciągało widzów. W tym dniu Centrum Sztuki

Impart  przygotowało dla odwiedzających wiele niespodzianek: występy czarodziejów, pokazy baniek mydlanych, wspólna zabawa z klaunami, sala doświadczania świata i  centrum zabaw dla dzieci sprawiły, że był to niezapomniany wyjazd.

 

 

 

 

Więcej…
 
OPERACJA SZPITAL PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Ćwiczenia połączonych służb powiatu dzierżoniowskiego - Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej oraz Pogotowia Ratunkowego. Operacja Szpital odbyła się 19 września 2014 r. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej.

 

 


 
NA DESKACH TEATRU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 

NA DESKACH TEATRU W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W PIŁAWIE GÓRNEJ

 

6 października 2014 roku wrocławski Teatr Na Bruku wraz ze Stowarzyszeniem "Artyści Na Bruku" odwiedzi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej z projektem "Sprawni przez teatr" dofinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ze środków PFRON.

 

Dzieci oraz młodzież kształcąca się w ośrodku zobaczą przedstawienie komediowe "Charlie Pomywaczem", a po spektaklu uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach teatralnych ABC Aktora, gdzie nauczą się pod opieką aktorów i reżysera - jak budować teatr z odpadków recyclingowych. Warsztaty zwieńczy inscenizacja w planie lalkowym wg tekstu Jana Brzechwy "Grzebień i szczotka" pt.: "O Jerzym nieuczesanym jak należy".

 

Założeniem projektu jest aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych, przez zapewnienie im rozrywki i działań edukacyjnych pozytywnie wpływających na poczucie własnej wartości uczestników i ich osobisty rozwój. Celem projektu jest stworzenie warunków do wzrostu integracji społecznej osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi poprzez wspólne działania oparte na zabawie, pobudzaniu kreatywności, treningu interpersonalnym oraz podniesieniu poziomu samoakceptacji i zadowolenia z życia.

 


 


 

Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W czerwcu uczniowie szkoły podstawowej  wzięli  udział  w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym  "WYPISZ, WYMALUJ SUPER KOTA", w oparciu o program "Mam kota na punkcie mleka", w którym bierzemy udział już trzeci rok.

W lipcu nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu, ale dopiero we wrześniu przyszły oficjalne wyniki  -  uczeń Przemek został  laureatem jednej z głównych  nagród.

Praca plastyczna i wiersz "Smakołyki Kota Mleczysława" została zamieszczona w książeczce, jako jedna z czterdziestu.

Przemek otrzymał także nagrodę rzeczową - książkę elektroniczną na czytniki - ebook.

Przemkowi bardzo gratulujemy!!!!

 

 

 

 


 
MAŁY FESTIWAL FILMOWY W PIŁAWIE GÓRNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 
MAŁY FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piławie Górnej byli organizatorami III Małego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". Piława Górna  była jednym z 28 polskich gospodarzy, festiwalu organizowanego w ramach XI Europejskiego Festiwalu Filmowego w Koszalinie.  Bloki prezentujące filmy przeplatały się z występami artystycznymi  uczestników  WTZ i podopiecznych naszej placówki. W repertuarze znalazły się filmy, laureaci festiwali z poprzednich lat, m. in. Marzyciel, Cień błękitu, Życie stylem dowolnym, Mika. Opowieści o miłości, spełnianiu marzeń, determinacji w dążeniu do zamierzonych celów, to  tematy bliskie nam wszystkim.

Patronatem honorowym festiwal objęli: Starosta Dzierżoniowski Pan Janusz Guzdek i Burmistrz Piławy Górnej  Pani Zuzanna Bielawska.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
MAŁY FESTIWAL FILMOWY W PIŁAWIE GÓRNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

5 września 2014 r. w Piławie Górnej odbędzie się III Mały Festiwal Filmowy, organizowany w ramach XI Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja"  w Koszalinie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest ukazanie ogromnego potencjału osób niepełnosprawnych, problemów na jakie napotykają oraz ich integracji ze środowiskiem.

Organizatorami festiwalu są: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Miejski Ośrodek Kultury w Piławie Górnej.

Patronat honorowy nad imprezą obejmują: Pan Janusz Guzdek Starosta Dzierżoniowski oraz Pani Zuzanna Bielawska Burmistrz Piławy Górnej.

Patronat medialny sprawują lokalne media.