Home Październik 2014
Październik 2014
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Święto Edukacji Narodowej i Przyjęcie nowych uczniów do społeczności szkolnej .

Dnia 14 października 2014 roku w auli Ośrodka odbyła się "Gala jabłuszkowa dla nauczycieli i pracowników placówki".  Część artystyczna przygotowana przez uczniów była bardzo urozmaicona. Były wiersze, piosenki, tańce i prezentacje multimedialne.

Uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom dyplomy w różnych kategoriach:

" Niebiański spokój"

" Przyjaciółki szczoteczki i szufeleczki"

" Baw się z nami laleczkami"

" Pędzlem po sztaludze"

" Skup. Sprzedaż allegro.pl"

" Przyjaciółka grabek i zielonych trawek"

" Zaradna matka dyrektorka"

" Znawca śrubki, wkrętki i pokrętki"

" Plusik i minusik"

" Biurko, gumka, komórka- sekretariat na  kółkach"

" Znawcza chrząszcza i chrabąszcza"

" Pałeczki, tyczki i potyczki".

Na zakończenie gali uczniowie rozdali wszystkim pracownikom oświaty czerwone, rumiane i pachnące jabłka z ekologicznego sadu. W tym dniu swoje święto mięli również uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Po wykonaniu szeregu zadań i złożeniu przysięgi, Pani Dyrektor dokonała pasowania i tym samym przyjęła ich do społeczności szkolnej.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przygotowanie i udział w akademii. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom ośrodka.

 

Redagowały

Panie Ula, Iwona, Mela i Ania

 

 

 

 

 

 

 

 
Z LASÓW, PÓL I OGRODÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia  16.10.2014 roku odbyły się zajęcia masowe "Z lasów, pól i ogrodów". Tego dnia gościliśmy w naszej placówce pana leśniczego  Leszka Jaskólskiego, który opowiedział uczniom jak należy zachowywać się w lesie, jakie dary możemy znaleźć w lesie jesienią oraz podsumował akcję "Pomóżmy kasztanowcom". Uczniowie  bardzo dobrze poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, za co zostali nagrodzeni zdrowymi przysmakami: orzechami, marchewkami, jabłkami, gruszkami.

Na zakończenie zajęć uczniowie wzięli udział w zabawie ruchowej "Pani jesień z przygodami, niesie dla nas kosz z darami". Była to bardzo wesoła zabawa z naśladowaniem gestów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
WYCIECZKA DO KRAKOWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W dniach 21.10.- 23.10.2014 roku w ramach projektu "Kulturka" udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa.

W pierwszej kolejności udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy muzeum, zajrzeliśmy do katedry oraz spacerowaliśmy po fortyfikacjach. Największą atrakcją okazał się ziejący ogniem smok wawelski.

Następnego dnia wyruszyliśmy się na Rynek Starego Miasta. Rynek ten słusznie słynie w Europie ze swego uroku. Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa, są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, klimatyczne kawiarenki. Mieliśmy okazję usłyszeć na żywo hejnał z wieży Kościoła

Mariackiego.

Niestety ulewny deszcz przerwał nasze zwiedzanie i prosto z Rynku udaliśmy się do

kawiarni na pyszne kremówki i gorącą czekoladę.

Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując wieczorem uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską kończącą się Barbakanem czy ulicą Franciszkańską ze słynnym Oknem Papieskim a także odwiedzając dziedziniec Collegium.

Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Trzeciego dnia z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie.

 

Cieszą się uczniowie

nauczyciele,

Że w Krakowie byli

I Wawel zwiedzili

Koko koko Kraków spoko

Winda jedzie hen wysoko

Wszyscy razem zaśpiewajmy I Kraków zwiedzajmy

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
WYCIECZKA DO JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 11 października 2014 roku odbyła się wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej

w Kletnie, znajdującej się w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego.

Nasi wychowankowie mogli podziwiać bajkowo wyglądające stalaktyty (np. makarony, draperie, polewy, pola ryżowe),

stalagmity oraz stalagnaty, czyli kolumny naciekowe. Spotkali również głównego przedstawiciela fauny jaskini - nietoperza.

Po zwiedzeniu jaskini, wychowankowie sami mogli "wykopać sobie niedźwiedzia" i odpocząć w promieniach jesiennego słońca.

 

Kolejnym punktem wycieczki był Lądek Zdrój, gdzie wychowankowie poznali zabytki

i historię jednego z najstarszych polskich uzdrowisk. Mieli okazję do skorzystania

z wyjątkowego klimatu  uzdrowiska oraz dobroczynnych właściwości wód mineralnych.

 

Radośni i pełni wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do ośrodka.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
OTWARCIE ŚCIEŻKI PRZYRODNICZEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Na terenie naszego powiatu powstała nowa atrakcja turystyczna. Ścieżka edukacyjna przebiega przez ciekawe i malowniczo położone zakątki Piławy Dolnej.

W otwarciu ścieżki (17 października) uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum.

Najpierw przeszliśmy do pałacu przy ul. Błotnistej, gdzie znajduje się pierwszy przystanek.

Następnie wąską ścieżką, zakończoną kładką nad rzeką Piławą, dochodzimy do drugiego punktu historycznego czyli "czerwonego " kościoła. Dalej przez dawny cmentarz ewangelicki i pola dochodzimy do punktu widokowego.

Widać z niego panoramę Gór Sowich i Kotlinę Dzierżoniowską. Dalej dochodzimy do kamiennej drogi zwanej "drogą czereśniową", gdzie posadzono nowe drzewka czereśni. Warto dodać, że aleja nie podlega dzierżawie i na przełomie czerwca-lipca, każdy może skosztować czereśni.

 

Cała wycieczka trwała ok. dwie godziny.


 
SPOTKANIE ZE SPORTOWCEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 16.10.2014r. odbyło się w naszej szkole, kolejne już, spotkanie z cyklu "Niepełnosprawny sportowiec".

Tym razem odwiedził nas Pan Mariusz Tomczyk, zawodnik Startu Wrocław, czterokrotny  uczestnik igrzysk paraolimpijskich w wyciskaniu sztangi leżąc.

Pan Mariusz Tomczyk przybliżył dzieciom problemy, z którymi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne. Odwołując się do przykładu własnej osoby, potrafił stworzyć klimat wzajemnego zaufania i szczerości ukazując sport osób z niepełnosprawnościami jako możliwość dobrego funkcjonowania w społeczeństwie.

Jego bardzo wiarygodny przekaz niewątpliwie doceniła młodzież gromkimi oklaskami. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem otwartości pana Mariusza na drugiego człowieka, Jego determinacji w codziennych zmaganiach z poświęceniem losu i systematycznego dążenia do doskonalenia siebie na gruncie sportowym.