Home Grudzień 2014
Grudzień 2014
ZIELONA SZKOŁA W BOBOLINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W dniach 30.11 - 13.12.2014 roku uczniowie z naszej placówki przebywali na zielonej szkole , w Bobolinie. Jest to malutka miejscowość nad morzem. Jak co roku uczniowie korzystali z bogatej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, super basenu, sali fitness oraz wszystkich atrakcji ośrodka.
Każdego dnia uczniowie uczyli się, spacerowali po plaży, grali w bilard, karty i integrowali się podczas wieczorków tanecznych. Uczniowie mogli również zabawić się w poszukiwaczy skarbów i wczesnym rankiem, z latarkami, wyruszyli szukać bursztynów.
Takie wyjazdy są doskonałą okazją do doskonalenia czynności samoobsługowych, zdobywania nowych umiejętności. Dają uczniom możliwość radzenia sobie w nowych miejscach i sytuacjach, na miarę ich możliwości. Serdeczność gospodarzy "Bursztynu" i wspaniała atmosfera ośrodka sprawiły, że uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.

 

bob 1

 

bob 1

 

bob 1

 

bob 1

 

bob 1

 

bob 1

Więcej…
 
WIGILIA SZKOLNA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
 
GDZIEKOLWIEK JESTEŚMY, MIKOŁAJ JEST Z NAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Jak co roku, na początku grudnia św. Mikołaj odwiedza z prezentami grzeczne dzieci. A, że w naszej placówce są tylko takie, święty miał mnóstwo pracy.

Już 5 grudnia rano, zawitał do placówki z panem Januszem Guzdkiem - Starostą Dzierżoniowskim, który tego dnia pełnił funkcję pomocnika św. Mikołaja. Goście zostali powitani piosenkami i tańcami w wykonaniu uczniów. Były pląsy z Mikołajem, wspólne zdjęcia. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 grudnia Mikołaj miał ogrom pracy. Musiał dotrzeć także nad morze, do 25 uczniów, którzy wraz z opiekunami przebywali na "zielonej szkole" w Bobolinie. Tam również były prezenty oraz projekcja filmu "Kraina lodu" w mikołajkowej atmosferze.

W mikołajkowym spotkaniu w Ząbkowicach Śląskich nasi uczniowie uczestniczyli wspólnie z podopiecznymi Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych oraz harcerzami drużyn Nieprzetartego Szlaku z województwa dolnośląskiego. W programie były wspólne zabawy, zmagania sportowe, zajęcia artystyczne oraz grill. Na koniec Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

 

11 grudnia już  po raz czwarty byliśmy współorganizatorami Biegu Mikołajkowego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. k. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej. Nasi uczniowie chętnie uczestniczyli w imprezie, bawili się, poznawali nowych kolegów oraz rozwijali swoją sprawność ruchową i manualną. Imprezie towarzyszył poczęstunek. Dla każdego uczestnika Mikołaj zostawił drobny podarunek.

 

 

 

 

 

 

 
X PARAOLIMPIADA SPORTOWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 2 grudnia 2014r. uczniowie klas II-III SPLU i I-III SPUZ, wraz z opiekunami, uczestniczyli w X Paraolimpiadzie Sportowej w Dzierżoniowie. Igrzyska zostały zainaugurowane zapaleniem znicza olimpijskiego oraz odśpiewaniem hymnu. Po uroczystym otwarciu paraolimpiady dzieci z radością wzięły udział w wielu ciekawych konkurencjach. W nagrodę za udział w zawodach wszyscy uczestnicy paraolimpiady otrzymali pamiątkowe medale oraz słodkie upominki.

 

 

 

Więcej…