Home Luty 2015
Luty 2015
WALENTYNKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 12. 02. 2015 w naszym odrodku odbyły się walentynki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Dzieci bawiły się przy muzyce i brały udział w różnych konkursach. W trakcie zabawy została rozdana poczta walentynkowa. Dużą atrakcją dla uczniów był udział w quizie "Randka w ciemno".

 
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i ks. Jana Twardowskiego

Dnia 19. 02. 2015r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej odbył się kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i ks. Jana Twardowskiego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej placówki oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Uczestnicy z dużym zaangażowaniem recytowali wiersze. Konkursowi towarzyszyła miła i radosna atmosfera uświetniona występem grupy wychowanków gimnazjum w piosence z filmu pt- "Akademia Pana Kleksa"- KWOKA oraz grupy świetlicowej w przedstawieniu pt "Czerwony Kapturek".

 

 

 

 

 

 

 
WYSPA KONI OSTROSZOWICE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 06.02.2015 roku uczniowie z naszej szkoły byli z wizytą w Ostroszowicach. Gospodarze i właściciele Wyspy Koni : Piotr i  Małgorzata Zabuscy, jak zwykle,  przygotowali dla naszych podopiecznych mnóstwo atrakcji. Dzieci wzięły udział w zajęciach hipoterapeutycznych poprowadzonych przez Pana Jarka, czyściły,  karmiły konie, poznawały podstawy jazdy konnej.  Następnie  uczniowie wzięli udział  w warsztatach  kulinarnych, przygotowanych przez Panią Małgosię : samodzielnie robimy pizzę z pieca. W nagrodę za super postawę nasi uczniowie mogli poczuć się jak w prawdziwym kinie i obejrzeli na bardzo dużym ekranie  film "Mustang z Dzikiej Doliny". Kolejną atrakcją były warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Pan Kuba opowiadał dzieciom skąd bębny te pochodzą i jak się nazywają. Pierwsze próby gry,  były bardzo zabawne, ale Pan Kuba nad wszystkim czuwał i już po chwili uczniowie znaleźli wspólny rytm i świetnie podążali za radami instruktora. Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów gry na bębnach i oczywiście wizyty na magicznej wyspie- Wyspie Koni.

 

wysko 1

 

wysko 1

 

wysko 1

 

wysko 1

 

wysko 1

 

wysko 1

 

wysko 1

Więcej…
 
WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 11.02.2015 roku odbył się w naszej placówce Walentynkowy Bal Karnawałowy. Tego wieczoru pojawiły się u nas księżniczki, przyleciały motyle i pszczółka Maja, do portu dopłynęli marynarze i piraci, odwiedziła nas piękna panna młoda, żołnierz, kowboj i wesoła Baba Jaga Marlenka. Przy dźwiękach ulubionych piosenek, w sali pięknie ustrojonej migoczącymi światełkami, wszyscy super się bawili. W tym roku wybór Króla I Królowej balu był niezwykle trudny, ale po długich obradach te zaszczytne tytuły otrzymali : Natalia i Maciej. Gratulujemy !!!

 

karn 1

 

karn 1

 

karn 1

 

karn 1

 

karn 1

 

karn 1

Więcej…