Home Kwiecień 2015
Kwiecień 2015
KOLOROWY DZIEŃ SZKOŁY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

KOLOROWY DZIEŃ SZKOŁY- BARWY WOLNOŚCI - KOLOREM RADOŚCI 

 

dz nie 6

 

dz nie 7

 

dz nie 8

 

dz nie 9

 

dz nie 10

Więcej…
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Kolejny konkurs jaki  odbył się w  naszej placówce to klasowe zdjęcie na "Pozytywną energię z mleka". Konkurs odbył się w oparciu o  programu  "Mam kota na punkcie mleka". Wzięli w nim udział uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum , szkoły przysposabiającej do pracy, grup wychowawczych, a nawet świetlicy. Zdjęcia przedstawiają naszych uczniów w wesołych sytuacjach, scenkach, zabawach -  a to wszystko dzięki temu, że piją i lubią mleko, które daje im dużo energii - co widać na załączonych zdjęciach. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, słodką niespodziankę no i oczywiście porcję pozytywnej energii w postaci mleka w kartoniku....

 

 

 

 

 

 
POLSKA MOJA OJCZYZNA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

28 kwietnia 2015 r. był w naszej placówce dniem pod hasłem "Barwy wolności, kolory radości". Wśród biało -  czerwonych dekoracji, odbyły się zajęcia, rozwijające patriotyczną świadomość uczniów. Młodzi patrioci utrwalali podstawowe informacje dotyczące Polski, poznawali daty ważne w  historii ojczyzny, prezentowali przygotowane przez siebie plakaty o polskich miastach. Każdy uczeń na pewno zna symbole narodowe, wie, kiedy jest Święto Pracy, rocznica uchwalenia Konstytucji 3  maja, jakie miasto jest stolicą Polski.

 

 

 

 

 

 

 
ŚWIĘTO LASU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 23.04.2015 roku odbyło się w naszej placówce niezwykle zielone święto - Święto Lasu. Uczniowie mogli podziwiać swoje piękne prace "Drzewo klasowe", za które otrzymali słodki, zielony upominek, dowiedzieć się dlaczego należy chronić lasy i przyrodę oraz  jakie zwierzęta mieszkają w lesie. Wszyscy wzięli udział w zielonej loterii z ekologicznymi nagrodami. Na zakończenie dnia wychowankowie grup wychowawczych poszli pozbierać śmieci w pobliskim małym lasku i na Górze Parkowej, piekąc pyszne kiełbaski (oczywiście w wyznaczonym do tego miejscu) śpiewali leśne piosenki.

 

 

 

 

 

Więcej…
 
POLA NADZIEI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej już po raz trzeci wzięli udział w akcji Pola Nadziei.

W niedzielę 19 kwietnia 2015 roku kwestowali, pod kościołem parafialnym pod wezwaniem św. Marcina oraz filialnym kościołem w Kośminie, na rzecz Fundacji  Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Za składane datki dziękowali wręczając żonkile, żółte balony ze znakiem fundacji i ulotki. Kwiaty zerwali  z własnego poletka, bo wcześniej, wspólnie z nauczycielami i innymi pracownikami ośrodka, kupili cebulki żonkili, zasadzili i gorliwie pielęgnowali. Dzięki zaangażowaniu podopiecznych placówki i ofiarności mieszkańców Piławy Górnej podczas kwesty zebrano kwotę 1230,18 zł. Pieniądze przekazano na konto fundacji.

 

 

 

 

poland 9

Więcej…
 
GOTOWI NA START PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W dniach 13-18.04.2015 6 HDNS "Czarne stopy" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Piławie Górnej wzięła udział w projekcie ZHP pt. "Gotowi na start grupowe zajęcia wspierające i rozwijające osoby niepełnosprawne". W ramach projektu 10 wychowanków SOSW pod opieką dwójki instruktorów spędziło tydzień na warsztatach plastycznych, teatralnych, fotograficznych, sportowych, umuzykalniających i ekologicznych w uroczo położonym Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim.

W przerwie między zajęciami harcerze zwiedzali najbliższą okolicę podziwiając piękno otaczającej przyrody. Uczestnicy warsztatów z wielkim żalem opuszczali Załęcze, mówiąc, że jeszcze tam wrócą.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że harcerze drużyny NS "Czarne stopy" mogli przeżywać tak wspaniałe chwile.

 

harc 1

 

harc 2

 

harc 3

 

harc 4

 

harc 5

 

harc 6

 

harc 7

 

 
Z KULTURKĄ WE WROCŁAWIU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 W dniach od 13-17.04.2015 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej byli na wycieczce we Wrocławiu. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu "Kulturka", dofinansowanego z regionalnego konkursu grantowego Równać Szanse 2014 i środków finansowych pozyskanych od prywatnych sponsorów. Wrocław to piękne miasto, oferujące wiele atrakcji. Beneficjenci projektu odwiedzili Afrykarium, więżę widokową Skytower i nowy stadion. Podążając szlakiem krasnali młodzież podziwiała liczne ekspozycje muzealne, kościoły i pomniki. Uczniowie rozwijali umiejętności życia codziennego (przejazdy transpotem publicznym, korzystanie z karty menu, przygotowywanie prostych posiłków, wybór repertuaru kinowego, czynności samoobsługowe). Uczestnikom projektu najbardziej podobał się Wrocław wieczorowa porą: migoczące światła, spacery, uliczni grajkowie i picie zdrowych koktajli owocowych w ogródkach na wrocławskim rynku. Uczniowie z wieloma wspaniałymi przeżyciami powrócili do domów i już nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

kult 1

 

 
TERMOMODERNIZACJA OŚRODKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, powiat dzierżoniowski otrzyma blisko 2,5 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na termomodernizację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej.