Home Wrzesień 2015
Wrzesień 2015
BEZPIECZNE WAKACJE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W tym roku, w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" uczniowie z klasy IV-VI szkoły podstawowej wykonywali prace plastyczne na temat: "Moje bezpieczne wakacje 2015" - (Nie)znane atrakcje mojego regionu.

A oto fotografie z wykonanych prace jakie wysłane zostały na konkurs:

 

Praca Dawida

W parku jest plac zabaw dla dzieci: huśtawki, piaskownica, drabinki. Park znajduje się na wzgórzu Piławy Górnej. Są tam alejki do spacerowania, ławeczki na których można odpocząć. W parku znajdują się płyty nagrobne dawnego cmentarza Braci Morawskich. Jest tam ciekawa roślinność, a wśród wiekowych przedwojennych drzew można wypocząć w ciszy i w cieniu.

 

Praca Patrycji
Park w Bielawie jest ciekawym miejscem przyrodniczym z tablicami i opisami o znajdującej się tam roślinności. Odnowione są alejki, ławki i przeczyszczony staw, po którym można popływać rowerami wodnymi, kajakami i łódkami. Najmłodsi mogą pobawić się na placu zabaw. Młodzież pod kierunkiem instruktora w miasteczku linowym może sprawdzić swoje umiejętności na linach, na wysokości. Obok placu zabaw znajduje się plenerowa siłownia dla dorosłych. Przy parku znajduje się skatepark.

 

 

 
MAŁY FESTIWAL TY I JA W PIŁAWIE GÓRNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

10 września po raz czwarty Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej, Warsztat Terapii Zajęciowej, Miejski Ośrodek Kultury w Piławie Górnej byli organizatorami Małego Festiwalu "Ty i Ja". Bez konieczności wyjeżdżania do Koszalina, gdzie w tych dniach odbywał się 12. Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja", w Piławie Górnej również wyświetlane były festiwalowe produkcje. Licznie zgromadzona w Miejskim Ośrodku Kultury publiczność mogła obejrzeć filmy dokumentalne i fabularne podejmujące temat niepełnosprawności. Ich bohaterowie pokazują siebie, manifestują swoją osobowość, życiowe pasje i trudy, piękną "inność". W repertuarze znalazły się takie tytuły: Wielki oszust, Maria, Nasza klątwa, Powrót, Życie tam, Pieśń pasterza. Niektóre filmy powstały w wersji z audiodeskrypcją, dzięki czemu w seansach mogły uczestniczyć osoby niedowidzące oraz niewidome. Między blokami filmowymi swoje występy zaprezentowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Starosta Dzierżoniowski Pan Janusz Guzdek i Burmistrz Piławy Górnej Pani Zuzanna Bielawska.