Home Grudzień 2015
Grudzień 2015
Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W dniach od 13 do 16 grudnia 2015 r. uczestniczyliśmy w Peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. Na lekcjach religii poznaliśmy lepiej historię objawień Matki Bożej w Portugalii. Oglądaliśmy film ukazujący życie trojga małych pastuszków ,Łucji, Franciszka i Hiacynty, którym ukazała się Najświętsza Maryja Panna. Przygotowaliśmy także gazetkę okolicznościową związaną z tym wydarzeniem oraz uczestniczyliśmy w naukach dla dzieci i młodzieży w kościele.

 

 

 

 
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

W czwartek 17 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej odbyło się spotkanie wigilijne. Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół - taki właśnie rodzinny klimat panował w ten wieczór w naszym ośrodku. Oprócz uczniów, wzięli w nim udział rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Janusz Guzdek - Starosta Dzierżoniowski oraz Elwira Chamczyńska - Przewodnicząca Komisji Edukacji, przedstawiciele Urzędu Miasta Piławy Górnej: Zuzanna Bielawska - Burmistrz Miasta oraz Dariusz Madejski - Przewodniczący Rady Miejskiej. Po serdecznym przywitaniu zgromadzonych gości przez panią dyrektor, ks. Prałat Zbigniew Wolanin, zainicjował wspólna modlitwę. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów ośrodka, zapach choinki i wigilijnych potraw, wprowadziło wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój pełen magii i radości. Jak co roku wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe paczki od naszych przyjaciół z firmy LG Innotek Poland sp. z o.o. Miłym akcentem było wręczanie dzieciom prezentów przez Prezesa firmy - pana Jin Soo Kim. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek.

Życzymy wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
SOSW W PIŁAWIE GÓRNEJ WSPÓŁORGANIZATOREM V BIEGU MIKOŁAJKOWEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

SOSW W PIŁAWIE GÓRNEJ WSPÓŁORGANIZATOREM V BIEGU MIKOŁAJKOWEGO

Już po raz piąty byliśmy współorganizatorami Biegu Mikołajkowego, który odbył się 10 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej. Nasi najmłodsi uczniowie mogli doskonalić różne umiejętności bawiąc się z kolegami z piławskiej szkoły. Bieg rozpoczęła zabawa integracyjna "Mam na imię". Podczas imprezy były cztery konkurencje sportowe: rzuty piłeczkami do celu, budowanie wieży z klocków, tor przeszkód oraz rozwijam koordynację wzrokowo - ruchową. Wszyscy uczestnicy zabawy zajęli pierwsze miejsca. Po zmaganiach sportowych uczniowie obu placówek zasiedli przy jednym stole, rozmawiali ze sobą, zajadali się domową szarlotką. Na zakończenie każde dziecko otrzymało świąteczną ozdobę oraz czekoladę. Czas upłynął bardzo szybko, już nie możemy się doczekać biegu za rok.

 

 

 

 

 

 
Warsztat terapii zajęciowej w Piławie Górne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

 
Mikołajki w SOSW w Piławie Górnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Początek grudnia to bardzo pracowity czas dla świętego Mikołaja. W Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej rozdawał prezenty już od czwartku. 7 grudnia Mikołaj w towarzystwie swojego pomocnika - Starosty Dzierżoniowskiego Pana Janusza Guzdka, przywiózł podopiecznym słodkie upominki. Dzieci odwdzięczyły się miłym gościom piosenką, tańcem i wierszem.

Wszyscy oczekują już na wizytę Mikołaja w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

 

 
ŚWIĄTECZNY WIECZÓR W OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek