Home Styczeń 2016
Styczeń 2016
ANKIETA DLA ABSOLWENTA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 10.01.2015 roku, wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 24 FINAŁ Orkiestry odbył się pod hasłem pediatria i godna opieka ludzi w podeszłym wieku. Po zakończonej kweście nasi podopieczni rozgrzewali publiczność, zebraną na koncercie finałowym w Miejskim Ośrodku Kultury, występem tanecznym do piosenki z filmu o Jamesie Bondzie ?Tomorrow never dies?. W Piławie Górnej zebraliśmy 9000 zł.

 

 

 

 

 

 
10 rocznica śmierci naszego Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

18 stycznia 2016 r. obchodziliśmy 10 rocznicę śmierci naszego Patrona - Ks. Jana Twardowskiego. Uczestniczyliśmy wraz z mieszkańcami we mszy św. w intencji ks. Jana oraz wszystkich podopiecznych i pracowników naszej placówki. uczniowie przygotowali program artystyczny, który przedstawili w kościele, przygotowali również liturgię słowa i modlitwę wiernych. Mogliśmy usłyszeć także wiersz w wykonaniu samego ks. Jana Twardowskiego. W tych dniach częściej sięgaliśmy do poezji naszego patrona, aby na nowo odkryć w nich piękno i prostotę otaczającego nas świata, aby lepiej dostrzegać potrzeby innych i spieszyć im z pomocą. Pamiętajmy, że nasz Patron zachęcał nas do tego, aby nasze dłonie przynosiły dobro innym, oczy niosły radość a serca - Miłość. Zatem naśladujmy Go!

 

 

 

Więcej…
 
NIENAWIŚĆ U NAS NIE GOŚCI - NASZA SZKOŁA JEST PEŁNA MIŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 15 stycznia odbył się w naszej szkole Dzień Przeciw Mowie Nienawiści. Wszyscy uczniowie, nauczycie i pracownicy dyskutowali na temat zjawiska hejtu i obraźliwych komentarzy. Rozmowa dotyczyła również tematu dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, wyznanie i pochodzenie. Aby temat dla naszych podopiecznych był bardziej zrozumiały wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Dobre Duszki przeprowadzili ciekawe eksperymenty, z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego, zamiany ubrań, ukazywania postaci innych narodów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że na to jacy jesteśmy nie ma wpływu nasz wygląd, kolor skóry, płeć, pochodzenie, wyznanie wiary ani niepełnosprawność. Żeby przekonać się czy uczniowie dobrze rozumieją omawiany temat przeprowadziliśmy quiz : czytaliśmy różne stwierdzenia i hasła, uczniowie, gdy był to hejt , głośno krzyczeli: stop hejt, a wolontariusze przyklejali je do papierowej postaci z napisem hejterzy, natomiast gdy stwierdzenie przedstawiało wartości jakie uznają wszyscy w naszej szkole, uczniowie krzyczeli : super, a wolontariusze przyklejali je do postaci z napisem uczniowie, nauczyciele, pracownicy, instruktorzy terapii zajęciowej, uczestnicy WTZ.
Następnie każdy uczestnik spotkania ubrał papierową czapkę murarską, wolontariusze rozdali cegły wykonane z kartonów, oklejone żółtym papierem (w takim kolorze jest budynek naszej szkoły) i każda klasa, nauczyciele i pracownicy pisali na cegłach wartości, z jakich chcieliby zbudować naszą szkołę. Poprosiliśmy przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, aby została kierownikiem budowy naszej, nowej szkoły i wraz z nauczycielami, pracownikami i uczniami zbudowaliśmy szkołę pełną pozytywnych wartości. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali przypinki :
"STOP HEJT - NASZA SZKOŁA JEST OK."
Dzień Przeciw Mowie Nienawiści był posumowaniem międzynarodowego projektu (polsko-norweskiego), "Nienawiść - jestem przeciw", realizowanym w naszej placówce od października do stycznia. Organizatorem projektu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, a partnerem projektu jest European Wergeland Centre, organizacja działająca przy Radzie Europy. Za efektywną realizację projektu otrzymaliśmy certyfikat : Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej - "Miejsce wolne od nienawiści".

 

 

 

 

Więcej…
 
I MARATON LAUREK DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 14.01.2016 roku odbył się w naszej szkole I Maraton Laurek dla Osób Starszych i Samotnych. Wszystkie klasy i grupy wychowawcze wspólnie przygotowywały piękne kartki dla babć i dziadków z Domów Opieki, z naszego powiatu. Czas spędzony przy tworzeniu laurek był doskonałą okazją do rozmowy na temat sytuacji osób samotnych i ich potrzeb. Uczniowie rozmawiali również o tym jak należy odnosić się do osób starszych i jak w sytuacjach dnia codziennego możemy pomagać starszym osobom. Organizatorami i pomysłodawcami tego wyjątkowego dnia byli wolontariusze ze szkolnego klubu wolontariatu Dobre Duszki, działającego w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Dzień babci i dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 22 stycznia wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Dobre Duszki odwiedziły osoby starsze i samotne z Domu Seniora w Niemczy i Dziennego Domu Opieki w Dzierżoniowie. Uczennice życzyły samotnym babciom i dziadkom zdrowia, spokoju i radości. W imieniu uczniów naszej szkoły wolontariuszki wręczyły mieszkańcom obu domów piękne laurki wykonane przez dzieci podczas I Maratonu Laurek Dla Osób Starszych I Samotnych. To była bardzo wzruszająca wizyta, dziewczynki czytały wiersze, rozmawiały z osobami starszymi, wzięły udział w warsztatach plastycznych, przygotowanych przez panie terapeutki z Niemczy. Wspólnie spędzony czas upływał bardzo szybko, ale wolontariuszki postanowiły, że nie będzie to jednorazowe spotkanie i umówiły się z paniami, które mieszkają w Domu Seniora w Niemczy, że z okazji Dnia Kobiet zorganizują Im warsztaty kosmetyczne.

 

 

 

Więcej…
 
Bezpieczne ferie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 27.01.2016r. w naszej placówce gościliśmy przedstawicieli posterunku Policji w Piławie Górnej: aspiranta sztabowego Artura Rąpałę oraz sierżanta sztabowego Łukasza Kozaka. Celem spotkania była rozmowa na temat naszego bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Na początku przypomnieliśmy sobie ważne numery alarmowe. Wysłuchaliśmy pogadanki na temat sposobów zachowania bezpieczeństwa, np. podczas zabaw zimowych. Zadawaliśmy mnóstwo pytań, na które zaproszeni policjanci cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali. Otrzymaliśmy cenne wskazówki i porady, które na pewno wykorzystamy podczas ferii zimowych.

 

 

 

Więcej…
 
Nasi przyjaciele ze schroniska AZYL PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marek   

Dnia 22.01.2016 roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu Dobre Duszki, jak co roku, odwiedzili schronisko AZYL w Dzierżoniowie. Uczniowie przywieźli mieszkańcom schroniska karmę, koce i środki czystości. Wolontariusze pomogli Pani opiekującej się schroniskiem poprzenosić dary we wskazane przez nią miejsca, przywitali się z pieskami i obiecali przygotować wyroby artystyczne na Dzień Otwarty Schroniska. W podziękowaniu dzieci otrzymały piękne kalendarze z pieskami i dyplom przyjaciół schroniska.

 

 

 

Więcej…